خرید اتصالات لوله پنج لایه همواره یکی از چالش‌های مهم عموم مردم، تاسیساتی‌ها و لوله‌کش‌ها می‌باشد. دلیل این امر وجود برندهای بسیاری در ایران است. در این مقاله قصد داریم ابتدا انواع اتصالات پنج لایه موجود در بازار را به کاربران عزیز معرفی کنیم. سپس به بررسی تک تک برندهایی که اقدام به تولید این اتصالات پرکاربرد می‌کنند، بپردازیم. در انتهای این مقاله به‌طور حتم با چشمانی باز اقدام به خرید اتصالات لوله پنج لایه خواهید کرد.

لازم به ذکر است ترتیب برندها به معنای برتری آن‌ها نسبت به یکدیگر نیست. صرفا سعی کردیم با جمع آوری اطلاعات جامع از شرکت‌ها و نظرات مردم شما را در خرید بهتر یاری کنیم. در نهایت شما کاربران اهل فن، نظرات و تجربیات خود را برای کمک به دیگر کاربران با ما به اشتراک بگذارید.

اتصالات ۵ لایه چیست؟

اتصالات پنج لایه پس از روی کار آمدن لوله‌های مدرن پنج لایه به بازار عرضه شد. این اتصالات بطورکلی از جنس آلیاژ برنج می‌باشند. آلیاژ برنج به خودی خود دارای خاصیت مقاومت به خوردگی فوق‌العاده‌ای است. اما برای بهبود این خاصیت معمولا با آبکاری یک لایه فلز نیکل بر روی آن پوشش می‌دهند. تنها این خاصیت نیست که این آلیاژ را مناسب برای اتصالات لوله پنج لایه می‌کند. این اتصالات برنجی به علت مقاومت حرارتی فوق‌العاده خود، بسیار مقاوم در برابر فشارهای گرم وارده از طرف آبگرم لوله‌ها هستند. اتصالات ۵ لایه از نظر طریقه نصب و نحوه قرارگیری به انواع مختلف پرسی، کوپلی و کلمپی تقسیم می‌شوند. این اتصالات و ویژگی‌های آنها را بصورت اجمالی در مقاله‌ای جداگانه بررسی کردیم.

از اتصالات لوله پنج لایه می‌توان به رابط توپیچ و روپیچ ، رابط تبدیل، رابط مساوی، سه راه مساوی، سه راه کنج خاردار توپیچ، سه راه کنج صفحه‌دار توپیچ، سه راه توپیچ، زانو توپیچ، چپقی، بوشن، درپوش و … اشاره نمود.

تفاوت اتصالات کوپلی، کلمپی و پرسی در چیست؟

اتصالات پرسی را با دستگاه‌های مخصوصی بر روی لوله‌ های پنج لایه پرس می‌کنند. بنابراین از نظر آب‌بندی از دو اتصال دیگر برتر هستند. اما با این وجود از معایب آن یکبار مصرفی آن است و پس از نصب دیگر باز و بسته نمی‌شوند. در اتصالات کوپلی و کلمپی جهت آب‌بندی بهتر از اورینگ استفاده می‌شود. تنها تفاوت این دو در نوع کاربرد اتصال کلمپی برای لوله‌های با قطر بالاتر است. چرا که ساختار آن‌ها قابلیت تحمل فشار بالایی دارد. اتصال کلمپی و کوپلی به راحتی باز و بسته می‌شوند. از طرفی چندبار مصرف هستند و در مواقع آسیب دیدگی به راحتی قابلیت تعویض دارند.

برندهای موجود در بازار کدامند؟

نمونه برندهایی که آخر نام آنها با پایپ تمام می‌شود. از جمله این برندها نیوپایپ، سوپرپایپ، ایزوپایپ، آتاپایپ، پویاپایپ، نونام پایپ و مرمرپایپ نام دارند. از دیگر برندهای موجود در بازار می‌توان به بی تی اس اشاره نمود. در بین انبوهی از این برندها مسلما در ذهن تمام مخاطبان سوال پیش می‌آید که کدامیک برای خرید اتصالات لوله پنج لایه بهتر هستند؟ با بررسی هر یک خودتان به پاسخ آن پی خواهید برد.

این نکته را در نظر داشته باشید که برندهایی نظیر بی تی اس، ایزو پایپ، سوپرپایپ و نیوپایپ از معروف‌ترین و آشناترین شرکت‌های تولیدکننده نزد مردم و تاسیساتی‌ها می‌باشند. اما نباید از پیشرفت چشمگیر دیگر برندهای حاضر در بازار غافل ماند. نکته دومی که وجود دارد این است که شرکت‌هایی که لوله‌های ۵ لایه باکیفیتی را تولید می‌کند لزوما تولیدکننده بهتر در زمینه اتصالات ۵ لایه نمی‌باشند.

اتصالات پنج لایه بی تی اس

به گفته خود شرکت یکی از متخصص‌ترین و بزرگترین تولیدکننده اتصالات برنجی و لوله‌های پنج لایه در ایران برند بهتراشان یا BTS است. این شرکت تولیدکننده انواع اتصالات برنجی پرسی، کوپلی، رزوه‌ای، گرمایش از کف، انواع لوله‌های چند لایه و …. می‌باشد. بطورکلی محصولات برنجی BTS قابلیت استفاده با همه لوله‌های پنج لایه استاندارد را داراست. همچنین از سیستم‌های سخت‌گیرانه‌ای در کنترل کیفی محصولات BTS برخوردارهستند. همچنین این شرکت ادعای دارنده اولین استاندارد ملی ایران و جامع‌ترین گواهینامه‌های فنی از مرکز تحقیقات ساختمان و مسکن در زمینه محصولات اتصالات پنج لایه را دارد. تمامی محصولات این شرکت براساس استاندارهای ملی و بین المللی زیر تولید می‌شوند.

اتصالات لوله پنج لایه نیوپایپ

نیوپایپ نام برند محصولات لوله واتصالات پنج لایه شرکت گیتی پسند می‌باشد. شرکت صنایع گیتی پسند دارای محصولات و برندهای متفاوتی از جمله آذین لوله، نیوفلکس، NPA و SP می‌باشد. این شرکت دارای گواهینامه فنی مرکز تحقیقات و ساختمان، گواهینامه‌های ایزو از آلمان و بیمه نامه ۱۰ساله ایران برای محصولات است. همچنین تمام محصولات خود را بر پایه استاندارهای ملی و بین‌المللی تولید می‌کنند.

اتصالات پنج لایه ایزوپایپ

این شرکت عنوان می‌کند که با مهندسین توانمند خود دو نوع جدیدی از اتصالات با نام‌های کوپلی و کلمپی را ابداع نمودند. از مزیت‌های این اتصالات ساده‌ترین ابزار کار و زمان کمتر صرف اجرای پروژه اشاره می‌کنند. چرا که ساختار این اتصالات به‌گونه‌ای طراحی می‌شود که یک قطعه اصلی را به جای ۴ قطعه با حفظ همان عملکرد وکارایی قرار می‌دهند. با این روش در مصرف فلز گرانبهای برنج (کاهش به کمتر از نصف) صرفه‌جویی می‌شود. این شرکت دارای تمامی گواهینامه فنی مرکز ساختمان و مسکن، تاییدیه سازمان ملی استاندار ایران و همچنین قراردادی ۱۰ ساله با بیمه ایران می‌باشد.

اتصالات پنج لایه سوپرپایپ

این شرکت به گواهینامه اتا خود افتخار می‌کند. چراکه محصولات خود را در کنار ۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا مورد تایید قرار گرفته است و این را نقطه روشنی در بهبود کیفیت این صنعت در ایران می‌داند. همچنین این شرکت در کنار این گواهینامه و تاییدیه‌های رسمی استاندارد ملی را داراست.

اتصالات ۵ لایه آتاپایپ

گروه صنعتی خسرو نیکوپلاست دارای تاییدیه فنی راه، مسکن و شهرسازی، گواهینامه استاندارد ملی ۱۲۷۵۳-۳ و سرتیفیکیت ایزو ۱۴۰۰۱ می‌باشد. این شرکت دارای تندیس طلایی رعایت حقوق مصرف‌کننده است و محصولات خود را به مدت ۲۵ سال ضمانت می‌کند.

اتصالات لوله ۵ لایه نونام پایپ

شرکت نفیس گستر نقش جهان در سال ۱۳۹۱ با نام برند نونام پاپ تاسیس شد. این شرکت با استفاده از دانش فنی جدید و مهندسینی با تجربه در مدت زمانی اندک توانست پروانه ثبت علامت استاندارد دریافت نمود. همچنین دارای گواهینامه رسمی مسکن وشهرسازی می‌باشد.

اتصالات لوله پنج لایه مرمرپایپ

گروه صنعتی والو مرمر با بیش از دو دهه تولید برای برندهای مطرح، درحال حاضر با به‌‌کارگیری تکنولوژی‌های برون مرزی به برند اصلی خود اقدام به تولید محصولات اتصالات برنجی نموده است. 

اتصالات پنج لایه پویاپایپ

گروه صنعتی پویا با بهره‌گیری از مرغوب‌ترین مواد اولیه، دستگاه‌های مدرن و تمام اتوماتیک به بازارهای داخل و خارج کشور عرضه می‌کند. این محصولات بر اساس استاندار معتبر اروپایی DIN آلمان تولید می‌نماید. این شرکت دارای گواهینامه استاندارد ملی ایران، سرتیفیکیت ایزو ۹۰۰۱، ایزو ۲۰۰۸ می‌باشد.

توجه و نظر مردم برای خرید اتصالات لوله پنج لایه روی کدام برندها می‌باشد؟

ما با بررسی گوگل و برخی سایت‌های معتبر خارجی دیگر به این مهم رسیدیم که به ترتیب توجه مردم روی برندهای نیوپایپ، سوپرپایپ و مرمر می‌باشد. همانطورکه می‌دانید توجه مردم  روی محصولاتی می‌باشد که از نظر قیمت به صرفه‌تر و از نظر ضمانت بهتر باشند.

 

آمار بیشترین بازدید اتصالات پنج لایه

آمار بیشترین بازدید برندهای اتصالات پنج لایه

 

اما از نظر کیفیت ما با بررسی و بهره‌بری از نظرات خریداران در سایت‎‌های دیگر و متخصصان با تجربه این حوزه به این نتیجه رسیدیم که (بدون اولویت‌گذاری) برندهای بی تی اس، نیوپایپ، سوپرپایپ و ایزوپایپ بسیار مناسب و فوق‌العاده هستند. دلیل این امر هم تجربه بالا و انجام آزمون و خطا محصولات آنها می‌باشد. اما لازم به ذکر است از نظر ضمانت برند آتاپایپ و از نظر گواهینامه رسمی برند سوپرپایپ بسیار خوب عمل می‌کند.

امیدواریم در خرید اتصالات لوله پنج لایه و معرفی کامل برندهای موجود در بازار به شما کمک کرده باشیم. سایت GKN کالا همواره در حال تلاش برای ارائه خدماتی بهتر است و لوله اتصالات پنج لایه مورد نیاز شما را با بهترین قیمت و بصورت اصل تامین می‌کند.

نکته ۱ »» سایت GKN کالا برای خریداران عمده لوله و اتصالات تخفیفات ویژه‌ای در نظر گرفته است.

نکته ۲ »» برای مجریان و پیمانکاران عزیز پس از آشنایی و معرفی، ۲ درصد تخفیف حق ویزیتور بصورت جداگانه اعمال می‌شود.

نکته ۳ »» سایر فروشندگان عزیز نیز می‌توانند با فروش اتصالات سایت از این ۲ درصد حق ویزیتوری بهره‌مند شوند.